Site Overlay

Piglets DDeep Forest

Kilka słów o...

Piglets DDeep Forest: Elektryzujący Talent Na Fali FortyPlus
W radiu FortyPlus, które słynie z promowania wszechstronnej muzyki, ostatnio pojawiła się grupa, która wzbudziła ogromne zainteresowanie swoim unikalnym brzmieniem i energetycznym wykonaniem. Piglets DDeep Forest, zaskoczyła słuchaczy swoją ekscytującą  muzyką oraz wirtuozerskimi umiejętnościami. Ich udział w programie radiowym nie tylko przyniósł im szersze uznanie, ale także otworzył drzwi do nowego świata fanów.
Projekt muzyczny „Piglets DDeep Forest” to najlepszy przykład na to, że marzenia, dojrzewające przez ponad 20 lat, w końcu mogą się spełnić! Po tylu latach założyciel i kompozytor zespołu powrócił do świata muzycznego: Adam „Multi” Paluch. Jako młody człowiek grał w różnych zespołach, nagrywał kilka utworów i występował na wielu koncertach, ale nigdy nie wydał albumu ze swoją własną twórczością. Po ukończeniu studiów został poważnym inżynierem i już nie miał czasu na muzyczną przygodę, ale jego marzenia pozostały w jego głowie.
W 2023 roku cała Przestrzeń wszechswiata wspierała tworzenie materiału na płytę, co zaowocowało zebraniem 10 piosenek, które tworzą spójną całość i mogą zostać wydane jako pierwszy album zatytułowany „DDeep In Time”. Kompozycje muzyczne przywołują atmosferę Space Rocka z wieloma melodiowymi liniami, gitarami, perkusją, instrumentami klawiszowymi, tereminem i ukulele. Jednak to, co wyróżnia zespół, to edukacyjne teksty napisane przez doktor Monikę Paluch-Ferszt, naukowca z Uniwersytetu Warszawskiego (Polska).
Głównym bohaterem wszystkich piosenek jest „Mały Kwark Energii”, który w pierwszym albumie wprowadzi słuchaczy w świat rozszczepiania jądra i działania elektrowni atomowych. Oczywiście, oprócz wiedzy przedstawionej w przystępny i zabawny sposób, słuchacz znajdzie także kilka romantycznych ballad i utworów o mocnym rockowym akcencie. Jak mądry człowiek kiedyś powiedział, świat jest pełen nudziarzy. Jednak ani on, ani nikt inny nie mógł sobie wyobrazić, że tak wielu z tych nudziarzy rozważy karierę w muzyce i zaleje świat swoją martwą, nieciekawą twórczością.
Prawdziwi ekscentrycy są rzadkim towarem w muzyce i wszędzie indziej w życiu. Piglets DDeep Forest z pewnością nie są typowym tworem popowej muzyki, a ich album „DDeep in Time”, dziwaczna kosmiczna podróż, to potwierdza.

Posłuchaj naszego Artysty

Radio FortyPlus